Ułatwienia dostępu

Wielkanoc - Głowienka 2023

Śniadanie Wielkanocne

We wtorek 4 kwietnia w naszej żłobkowej rodzinie odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Od samego rana w sali  panował uroczysty nastrój. Tego dnia Panie opiekunki wraz z podopiecznymi, korzystając ze świątecznych rekwizytów, omawiały tradycje wielkanocne. Śniadanie zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń, po czym odświętnie ubrani zasiedliśmy do pięknie udekorowanego stołu, zastawionego pokarmami świątecznymi. Na stole nie mogło zabraknąć stroiku z bazi i bukszpanu, jajeczek szyneczki, babki wielkanocnej oraz innych przysmaków,które  swoim smakiem cieszyły nasze maluszki. Ten dzień miał wyjątkowy charakter i sprawił dzieciom wiele radości.

Anna Leń- opiekunka dziecięca

Powitanie Wiosny - Głowienka 2023

Witaj Wiosno!

Ach! Co to był za dzień….Słońce świeciło pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w okna naszego żłobka. Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę. Dzieci z wielkim zapałem  przygotowały się na powitanie kolejnej pory roku. Wiosenne porządki w ogrodzie to czas, kiedy przygotowujemy nasz otoczenie do nowego sezonu po przemijającej zimie. Maluszki przebrane za symbole wiosny - żabki i bociany zatańczyły do utworu „Wiosenne porządki”. Trzymając miotły, grabki, łopaty i konewki przywołały kolejną porę roku do piosenki „Wiosno hej”. W sali na zielonej trawce usłanej kwiatami, wśród żabek i bocianów pojawiła się Pani Wiosna- kolorowa i radosna. Następnie maluszki przedstawiły interpretację ruchowo - instrumentalną do piosenki „Bocian i żaby”. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa na ściance pełnej zieleni i kwiatów. Bardzo się cieszymy, że powitaliśmy wiosnę. Mamy nadzieję, że zimę zobaczymy dopiero za rok.

Dominika Kielar – opiekunka dziecięca

Bal karnawałowy - Głowienka 2023

Karnawał od zawsze jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, gdyż dostarcza im mnóstwo przeżyć i radości. 14 lutego w naszym żłobku odbył się długo wyczekiwany przez nasze pociechy walentynkowy bal karnawałowy. Motywem przewodnim zabawy było „disco” którego tematykę podkreślała wystrojona płytami sala, wyposażona w sprzęty muzyczne oraz oświetlenie dyskotekowe. Tego dnia pięknie prezentowały się dzieci jak również ich  żłobkowe ciocie, których stroje ozdobione były błyszczącymi cekinami i brokatem. Na naszej żłobkowej „imprezie” królowała muzyka w rytmie disco, podczas której było mnóstwo tańców w kółeczku jak i w parach, również z akcentem walentynkowym. Nie brakowało też różnych zabaw typu: „Jedzie pociąg z daleka…” czy „Mam chusteczkę haftowaną …’’ Dużo frajdy dostarczyło dzieciom naśladowanie ruchów ciała do piosenki „Teraz tańcz i stop” oraz udawanie zwierzątek do piosenki „Wszyscy posiadamy jakiś ciała kształt”. Nasze maluszki świetnie też zatańczyły układ z pomponami do piosenki „A ty tańcz tańcz tańcz…"; oraz zaprezentowały się jako prawdziwy zespół muzyczny. Po balu dzieciom zostały wręczone baloniki, aby imprezowy nastrój który im towarzyszył przez cały dzień, pozostał z nimi jak najdłużej.

Anna Leń – opiekunka dziecięca
Monika Podkul – opiekunka dziecięca

Wigilia - Głowienka 2022

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście również w naszej  „żłobkowej rodzinie”.
15 grudnia wspólnie spotkaliśmy się na Wigilijnej Wieczerzy.
Tego dnia świątecznie udekorowana sala przeniosła nas w ciepłą, magiczną atmosferę. W tle pięknie udekorowanej choinki, migających światełek, blasku kominka zasiedliśmy do odświętnie nakrytego stołu. Dzieci wspólnie z paniami kolędowały, składały sobie życzenia oraz spożywały potrawy Wigilijne.
Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

Żłobkowe ciocie

Mikołaj - Głowienka 2022

„Jedzie Święty Mikołaj,
Białą brodą świeci,
Worek z prezentami
ma dla grzecznych dzieci”

Dnia 7 grudnia jak co roku w naszym żłobku zagościł Święty Mikołaj. Już od samego rana dzieci ubrane w świąteczne sweterki, cierpliwie nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków naszego gościa. Następnie maluszki pięknie zatańczyły oraz zagrały na instrumentach muzycznych do piosenki: „Jingle Bells”.
Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim dzieciom osobiście wręczył duże paczki, a w nich dla każdego coś dobrego.
Wychodząc ze żłobka Święty Mikołaj złożył dzieciom obietnicę: „będę u Was za rok, czekajcie cierpliwie, bądźcie grzeczne.”

Żłobkowe ciocie

Dołącz do nas

Sprawdź warunki przyjęcia

ODNOŚNIKI

Image
Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00

Kontakt

  • Łężany:+48 504 793 751
  • Miejsce Piastowe:+48 690 450 316
  • Głowienka:+48 13 307 35 60
  • zlobek@miejscepiastowe.pl

Odnośniki