Ułatwienia dostępu

Narodowe Święto Niepodległości - Głowienka 2023

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

Dnia 9 listopada 2023 roku w Gminnym Żłobku w Głowience obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.
Z tej okazji dzieci oraz pracownicy żłobka zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu odśpiewali Hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”.

Następnie przy nastrojowej muzyce maluszki pod kierunkiem pań opiekunek zatańczyły taniec z biało – czerwonymi pomponami. To były piękne i wzruszające chwile. Nasze świętowanie zakończyliśmy wspólnym tańcem z biało- czerwonymi flagami do piosenki pt. „Symbole Polski”.

Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni!”.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie u maluszków poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Justyna Gondela – opiekunka grupy „Sówki”

Dary jesieni - Głowienka 2023

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku obfitująca w ciekawe zajęcia w żłobku. Przekonały się o tym dzieci z grupy „Sówki”, które w pięknej jesiennej scenerii miały możliwość poznać jakie „dary” otrzymujemy jesienią.

Ciekawą formą zajęć była dyniowa konkurencja podczas, której maluszki próbowały za pomocą kijka od hokeja tracić piłkę do dyniowej buzi.

Na zakończenie dzieci bosymi stópkami spacerowały po jesiennej ścieżce sensorycznej.

Urszula Jaworska – opiekunka grupy „Sówki”

Dzień dentysty - Głowienka 2023

15 września dzieci z grupy „Sówki” obchodziły Dzień Dentysty. Podczas zajęć maluszki miały okazję zapoznać się z pracą dentysty, a przede wszystkim przełamać lęk i nieśmiałość przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. 
Pani opiekunka pokazała dzieciom narzędzia jakimi posługuję się w swojej pracy dentysta oraz opowiedziała ciekawostki na temat zdrowego odżywiania m.in. dlaczego należy chrupać marchewkę oraz czego unikać podczas posiłku. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.
Na koniec przy melodii „ Szczotka, pasta, kubek…” nasze maluszki umyły ząbki. 
A po wizycie w gabinecie dzieci otrzymały odznakę Dzielnego Pacjenta. Tym miłym akcentem zakończyliśmy Dzień Dentysty.

Urszula Jaworska - opiekunka grupy „Sówki”

Zakończenie roku - Głowienka 2023

31 lipca 2023 roku odbyło się pożegnanie naszych podopiecznych. Ze wzruszeniem ale i z poczuciem dumy żegnaliśmy tegorocznych absolwentów, którzy od września opuszczą nas i pójdą do przedszkola. Pożegnanie to czas niezwykły i niezapomniany zarówno dla dzieci, rodziców a także dla dyrektora i pracowników żłobka.
Z tej okazji w naszym żłobku powstała wytwórnia lodów, bo jak wiecie WAKACJE to i LODY!
Sensoryczny ryż sprawił dzieciom ogromną radość, a galaretka z ukrytymi skarbami wzbudziła u naszych podopiecznych nieziemską ciekawość. Dziecięce hity muzyczne tworzyły cudowną atmosferę. Było niezwykle wesoło i kolorowo.
Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkową fotoksiążkę oraz upominki.


Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy okazali nam zaufanie powierzając naszej opiece swoje dzieci. Życzymy  naszym absolwentom zadowolenia i pomyślności oraz sukcesów w przedszkolu. Niech wieje ciepły wiatr w wasze życiowe żagle. Powodzenia!
 

Monika Podkul- opiekunka dziecięca

Dołącz do nas

Sprawdź warunki przyjęcia

ODNOŚNIKI

Image
Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00

Kontakt

  • Łężany:+48 504 793 751
  • Miejsce Piastowe:+48 690 450 316
  • Głowienka:+48 13 307 35 60
  • zlobek@miejscepiastowe.pl

Odnośniki