Ułatwienia dostępu

Wielkanoc - Łężany 2023

W piątek 31 marca w Żłobku im. Matki Anny Kaworek w Łężanach odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Na którym mieliśmy przyjemność gościć: Dorotę Chilik – wójt Gminy Miejsce Piastowe, Beatę Bodzioch-Kaznowską - kierownik Samorządowego Centrum Usług Wspólnych. Gościliśmy także Magdalenę Frydrych - kierownik Referatu Rozwoju Gminy oraz panią Dyrektor Zespołu Żłobków Gminy Miejsce Piastowe Agnieszkę Jastrzębską. Zanim usiedliśmy do wielkanocnego stołu maluszki ubrane w stroje wiosennych zwierzątek zaprezentowały krótki układ artystyczny. 
Śniadanie Wielkanocne rozpoczęliśmy od składania sobie życzeń świątecznych, a Pani Wójt obdarowała dzieci drobnymi prezentami. Następnie wszyscy zasiedli do pięknie udekorowanych stołów, na których nie zabrakło smakowitych, wielkanocnych potraw przygotowanych przez panie kucharki. Jajka, szyneczka, baranek i kolorowe wiosenne kanapeczki uśmiechały się do uczestników uroczystości. Ten dzień miał wyjątkowy charakter. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości.

Monika Płoucha – opiekunka grupy „Skrzaty”

 

Wiosna - Łężany 2023

20 marca dzieci z naszego żłobka przywitały uroczyście wiosnę i pożegnały zimę. Maluszki ubrane na zielono rozpoczęły obchody Pierwszego Dnia Wiosny od przemarszu w barwnym korowodzie na czele z  Marzanną, którą następnie wrzuciły do rzeczki. W ten sposób tradycji stało się zadość - kukła symbolizująca zimę została „utopiona”. A do żłobka mogła zawitać długo przez wszystkich oczekiwana Pani Wiosna, która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Maluszki miały m.in. przyozdobić suknie Pani Wiosny kolorowymi kwiatami i motylkami.
Kolejna atrakcja jaka czekała na najmłodszych w tym dniu to wiosenna ścieżka sensoryczna. Dzieci bosymi stopami spacerowały po kwiatach, trawie, korze i piórkach. Chodzenie po takiej ścieżce rozwija motorykę dużą, kształtuje zmysł równowagi i koordynację ruchową. Ponadto stymuluje receptory znajdujące się w stopach poprzez rozmaite wrażenia dotykowe. Ta zabawa pozwala dzieciom rozwinąć wyobraźnię dotykową i sprawia im mnóstwo radości.

Justyna Gondela -  opiekunka grupy „Skrzaty”

Bal karnawałowy - Łężany 2023

W karnawale bal za balem, a w tym roku balowaliśmy razem ze zwierzętami na leśnej polanie. Dzieci bawiły się w bajkowym lesie przy muzyce związanej z leśną tematyką. Jak zawsze na balu maluszki zaprezentowały swoje stroje. 
Na bal przybyli m.in. jeżyk, niedźwiadek, sarenka, muchomorek. Nie mogło zabraknąć także czerwonego kapturka w asyście wilka i babci.

Bal to okazja do wspólnych tańców, maluszki zatańczyły do piosenki pt. „Jadą, jadą misie” i „Stary niedźwiedź”.

Po poczęstunku w karnawałowym lesie czekały na dzieci różne  zadania m.in. zbieranie grzybków i jagód. Bal karnawałowy dla naszych podopiecznych to przede wszystkim czas radosnej zabawy, która wywołuje na buzi każdego maluszka uśmiech.

Monika Płoucha – opiekunka grupy „Skrzaty”

Walentynki - Łężany 2023

15 lutego  w naszym żłobku był nie tylko dniem Walentynek ale i „Dniem Czerwonym” aby dobrze wczuć się w klimat, tego dnia dzieci miały przyjść ubrane na czerwono i tak też się stało. A żłobkowa sala została pięknie udekorowana czerwonymi serduszkami.

Nasze maluszki w tym dniu odwiedził niecodzienny gość – Amorek, który na początku przedstawił się dzieciom i zapoznał je ze zwyczajami walentynkowymi oraz historią i tradycjami obchodzenia dnia Św. Walentego.

Następnie maluszki wzięły udział w zabawie polegającej na strzelaniu z łuku amora do dużego serca oraz zatańczyły układ z balonikami w kształcie serca do piosenki pt. „Serduszko puka w rytmie cza cza cza”.

Na koniec wspólnej zabawy Amorek wręczył dzieciom „słodką walentynkę”.

Dzień upłynął w miłej, przyjaznej atmosferze.

Justyna Gondela – opiekunka grupy „Skrzaty”

Wigilia - Łężany 2022

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dniu w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym żłobku. Dzieci poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne, łańcuchy choinkowe.
W dzień „żłobkowej” Wigilii w całym żłobku panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci ubrane w  stroje aniołków i pastuszków wprowadziły nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.
W pięknie udekorowanej sali zebrały się dzieci wraz z opiekunkami oraz Pani Dyrektor, która złożyła najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie zjedli tradycyjne wigilijne potrawy.

Dołącz do nas

Sprawdź warunki przyjęcia

ODNOŚNIKI

Image
Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00

Kontakt

  • Łężany:+48 504 793 751
  • Miejsce Piastowe:+48 690 450 316
  • Głowienka:+48 13 307 35 60
  • zlobek@miejscepiastowe.pl

Odnośniki