Ułatwienia dostępu

Dzień Kota - Łężany 2024

19 lutego w naszym Żłobku obchodziliśmy Dzień Kota. Jest to impreza dedykowana wszystkim miłośnikom tych puszystych zwierzaków. Dla podopiecznych zorganizowaliśmy moc różnorodnych atrakcji.
Dzieci przedstawiły Mini teatrzyk pt. „W pokoiku na stoliku”. Widownia była zachwycona, nie zabrakło gromkich braw i okrzyków zachwytu. W dalszej kolejności maluszki brały udział w różnych zabawach i konkursach przygotowanych przez Żłobkowe Ciocie. Tego dnia podopieczni zamienili się w „kotki” i ruszyli na kocie polowanie, które polegało na łapaniu malutkiej, szarej myszki. Zabawa ta sprawiła im moc radości, gdyż mogły psocić, miałczeć i pić mleczko przygotowane przez panie kucharki. Ten niezwykły dzień uwieczniliśmy wspólną fotografią w foto-budce, wykonaliśmy również mnóstwo zdjęć na tle dekoracji. Tematyczna muzyka wprowadziła przyjazną i radosną atmosferę. Nie zabrakło skocznych pląsów, tańców w kole i wirujących serpentynek. Na zakończenie zrobiliśmy pracę plastyczną, kolorowego kotka, który mrugał do nas okiem i poruszał zabawnie wąsikiem. Wrażeń było mnóstwo. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i z wypiekami na twarzach opowiadały swoim rodzicom o tym szczególnym dniu.

Monika Podkul – opiekunka dziecięca

Wigilia - Łężany 2023

15 grudnia w naszym żłobku odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Tego dnia wszyscy przyszliśmy odświętnie ubrani. Pani Dyrektor złożyła dzieciom i pracownikom życzenia oraz zaprosiła do wspólnego połamania się opłatkiem. Następnie zasiedliśmy przy odświętnie nakrytym stole, nad którym unosił się piękny zapach wigilijnych potraw. Podczas słuchania kolęd zjedliśmy żurek z jajkiem, pierogi, barszcz z uszkami oraz rybę. Wypiliśmy również kompot z suszonych owoców. Zwieńczeniem tego dnia było wspólne zdjęcie na tle wcześniej przygotowanej dekoracji. Pielęgnowanie tradycji i zwyczajów świątecznych od najmłodszych lat sprawia, że tak podniosłe chwile na długo zostaną w pamięci naszych podopiecznych.

Niech Święta Bożego Narodzenia będą pełne radości, wytchnienia i zatrzymania od szumu dnia codziennego. Wszelkich łask, dobra i nadziei na czas Bożego Narodzenia oraz Nowego 2024 Roku życzy kadra ze Żłobka w Łężanach.

 

żłobkowe ciocie

Adrianna Habrat
Monika Podkul

Mikołajki - Łężany 2023

 

„To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj Święty,
To Mikołaj, to Mikołaj niesie nam prezenty”.

6 grudnia do naszego żłobka zawitał wyjątkowy gość - Święty Mikołaj. Dzieci już od pierwszych dni grudnia przygotowywały się na Jego przyjście. Wspólnie ze żłobkowymi ciociami napisały list, przygotowały prace plastyczne oraz nauczyły się śpiewać piosenki. Aura za oknem sprzyjała Świętemu Mikołajowi i przybył do nas z samego rana . Żłobkowicze rozpoczęli swój występ piosenką oraz zaprosili Mikołaja do tańca. Następnie usiedli i  grzecznie czekali na swoją kolej, aby podejść i odebrać prezent. Na pożegnanie maluchy zaśpiewały piosenkę i obiecały być grzeczne przez cały przyszły rok, aby Święty Mikołaj odwiedził ich ponownie. Dzień był pełen wrażeń i niezapomnianych emocji.

Żłobkowe Ciocie

Adrianna Habrat
Monika Podkul

Dzień Muzyki - Łężany 2023

1 października – Międzynarodowy Dzień Muzyki

Tego dnia dzieci z grupy „ Słoniki ” przeniosły się do krainy dźwięków. Nie tylko w tym dniu ale i na co dzień żłobkowicze chętnie słuchają muzyki, tańczą i śpiewają. Podczas zajęć dzieci poznały 6 dźwięków Linga, które są istotne w nauce mówienia. Podopieczni mieli okazję zagrać na wielu instrumentach takich jak gitara, keyboard, grzechotki, cymbałki, tamburyno. Wspólnie stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę. Następnie odłożyliśmy instrumenty i ruszyliśmy w tany. Zabawa była świetna a dzieci szczęśliwe i radosne. Muzyczny nastrój został z nami na długo.

Żłobkowe ciocie

Adrianna Habrat

Monika Podkul

 

Narodowe Święto Niepodległości - Łężany 2023

11 listopada w naszym żłobku odbyły się zajęcia i zabawy mające na celu kształtowanie patriotyzmu i szacunku do historii naszego kraju.

Dzieci poznały symbole narodowe, flagę i widniejące na niej kolory oraz godło symbolizujące władzę i potęgę. Żłobkowicze wraz z ciociami odśpiewali hymn stojąc na baczność. Następnie każdy podopieczny dostał flagę do ręki, którą machał w rytm piosenki. Na koniec dzieci otrzymały biało-czerwone balony.

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy prawdziwy patriota.

Żłobkowe ciocie

Monika Podkul

Adrianna Habrat

Dzień Zdrowego Jedzenia - Łężany 2023

W dniu 8 listopada w naszym żłobku obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia i prawidłowych nawyków żywieniowych, w szczególności wśród najmłodszych. Dzieci pokazały które owoce najbardziej lubią zjadać oraz nauczyliśmy się jak odróżnić produkty zdrowe i niezdrowe. Do dużego garnka wrzuciliśmy warzywa z których ciocia kucharka ugotowała pyszną zupkę jarzynową. Nie zabrakło zabaw ruchowych w towarzystwie ulubionych ŚWIEŻAKÓW w rytm znanych przebojów dziecięcych przy których nasi podopieczni bawią się najlepiej.

Żłobkowe ciocie

Monika Podkul

Adrianna Habrat

Dzień Jabłka - Łężany 2023

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
A jako przekąska niezwykle sycące.
Jabłko pełne witaminek dla chłopczyków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!

W dniu 28 września w naszym żłobku odbył się Dzień Jabłka. Dzieci na tą okazję ubrane były na czerwono. Celem zajęć przygotowanych przez żłobkowe ciocie była integracja wszystkich dzieci oraz zachęta do spożywania owoców. Żłobkowicze mieli okazję spróbować jabłko w różnej postaci. Ciocie kucharki upiekły pyszną szarlotkę. Główną atrakcją dla podopiecznych było przygotowanie soku jabłkowego przy pomocy sokowirówki. Następnie maluszki segregowały piłeczki czerwone i zielone wrzucając je do odpowiednich pojemników. W trakcie zabaw towarzyszyła nam muzyka.

Żłobkowe ciocie

Adrianna Habrat

Monika Podkul

Zakończenie roku - Łężany 2023

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, żłobka mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.
 
31 lipca 2023r. w naszym żłobku odbyło się zakończenie roku oraz pożegnanie starszaków. Jedenaście miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. 
Na początku Pani dyrektor wręczyła absolwentom „Dyplomy ukończenia żłobka”, a wszystkie dzieci dostały odznakę „Grzecznego Żłobkowicza” i Fotoksiążki upamiętniające wspólne chwile w żłobku. Następnie ciocie przebrane w stroje klaunów zaprosiły maluchy do wesołej zabawy na placu zabaw, który zamienił się w kolorowy ogród-udekorowany balonami, lampionami i pomponami.
Kolejni absolwenci naszego żłobka opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w przedszkolu. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 
Pamiętajcie o nas.

Opiekunka grupy „Skrzaty”
Justyna Gondela

Dzień Dziecka - Łężany 2023

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń.
W naszym żłobku tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łężanach wzbudziła ogromne zainteresowanie naszych podopiecznych. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się , w jakich okolicznościach trzeba wezwać straż pożarną.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki-czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka. Na zakończenie spotkania nasi goście zaprezentowali działanie węża strażackiego i wręczyli dzieciom drobne upominki.
Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach syren strażackich.

Opiekunka grupy „Skrzaty”
Monika Płoucha

Wielkanoc - Łężany 2023

W piątek 31 marca w Żłobku im. Matki Anny Kaworek w Łężanach odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Na którym mieliśmy przyjemność gościć: Dorotę Chilik – wójt Gminy Miejsce Piastowe, Beatę Bodzioch-Kaznowską - kierownik Samorządowego Centrum Usług Wspólnych. Gościliśmy także Magdalenę Frydrych - kierownik Referatu Rozwoju Gminy oraz panią Dyrektor Zespołu Żłobków Gminy Miejsce Piastowe Agnieszkę Jastrzębską. Zanim usiedliśmy do wielkanocnego stołu maluszki ubrane w stroje wiosennych zwierzątek zaprezentowały krótki układ artystyczny. 
Śniadanie Wielkanocne rozpoczęliśmy od składania sobie życzeń świątecznych, a Pani Wójt obdarowała dzieci drobnymi prezentami. Następnie wszyscy zasiedli do pięknie udekorowanych stołów, na których nie zabrakło smakowitych, wielkanocnych potraw przygotowanych przez panie kucharki. Jajka, szyneczka, baranek i kolorowe wiosenne kanapeczki uśmiechały się do uczestników uroczystości. Ten dzień miał wyjątkowy charakter. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości.

Monika Płoucha – opiekunka grupy „Skrzaty”

 

Wiosna - Łężany 2023

20 marca dzieci z naszego żłobka przywitały uroczyście wiosnę i pożegnały zimę. Maluszki ubrane na zielono rozpoczęły obchody Pierwszego Dnia Wiosny od przemarszu w barwnym korowodzie na czele z  Marzanną, którą następnie wrzuciły do rzeczki. W ten sposób tradycji stało się zadość - kukła symbolizująca zimę została „utopiona”. A do żłobka mogła zawitać długo przez wszystkich oczekiwana Pani Wiosna, która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Maluszki miały m.in. przyozdobić suknie Pani Wiosny kolorowymi kwiatami i motylkami.
Kolejna atrakcja jaka czekała na najmłodszych w tym dniu to wiosenna ścieżka sensoryczna. Dzieci bosymi stopami spacerowały po kwiatach, trawie, korze i piórkach. Chodzenie po takiej ścieżce rozwija motorykę dużą, kształtuje zmysł równowagi i koordynację ruchową. Ponadto stymuluje receptory znajdujące się w stopach poprzez rozmaite wrażenia dotykowe. Ta zabawa pozwala dzieciom rozwinąć wyobraźnię dotykową i sprawia im mnóstwo radości.

Justyna Gondela -  opiekunka grupy „Skrzaty”

Dołącz do nas

Sprawdź warunki przyjęcia

ODNOŚNIKI

Image
Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00

Kontakt

  • Łężany:+48 504 793 751
  • Miejsce Piastowe:+48 690 450 316
  • Głowienka:+48 13 307 35 60
  • zlobek@miejscepiastowe.pl

Odnośniki