Ułatwienia dostępu

Zakończenie roku - Łężany 2023

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, żłobka mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.
 
31 lipca 2023r. w naszym żłobku odbyło się zakończenie roku oraz pożegnanie starszaków. Jedenaście miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. 
Na początku Pani dyrektor wręczyła absolwentom „Dyplomy ukończenia żłobka”, a wszystkie dzieci dostały odznakę „Grzecznego Żłobkowicza” i Fotoksiążki upamiętniające wspólne chwile w żłobku. Następnie ciocie przebrane w stroje klaunów zaprosiły maluchy do wesołej zabawy na placu zabaw, który zamienił się w kolorowy ogród-udekorowany balonami, lampionami i pomponami.
Kolejni absolwenci naszego żłobka opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w przedszkolu. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 
Pamiętajcie o nas.

Opiekunka grupy „Skrzaty”
Justyna Gondela

Dzień Dziecka - Łężany 2023

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń.
W naszym żłobku tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łężanach wzbudziła ogromne zainteresowanie naszych podopiecznych. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się , w jakich okolicznościach trzeba wezwać straż pożarną.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki-czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka. Na zakończenie spotkania nasi goście zaprezentowali działanie węża strażackiego i wręczyli dzieciom drobne upominki.
Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach syren strażackich.

Opiekunka grupy „Skrzaty”
Monika Płoucha

Wielkanoc - Łężany 2023

W piątek 31 marca w Żłobku im. Matki Anny Kaworek w Łężanach odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Na którym mieliśmy przyjemność gościć: Dorotę Chilik – wójt Gminy Miejsce Piastowe, Beatę Bodzioch-Kaznowską - kierownik Samorządowego Centrum Usług Wspólnych. Gościliśmy także Magdalenę Frydrych - kierownik Referatu Rozwoju Gminy oraz panią Dyrektor Zespołu Żłobków Gminy Miejsce Piastowe Agnieszkę Jastrzębską. Zanim usiedliśmy do wielkanocnego stołu maluszki ubrane w stroje wiosennych zwierzątek zaprezentowały krótki układ artystyczny. 
Śniadanie Wielkanocne rozpoczęliśmy od składania sobie życzeń świątecznych, a Pani Wójt obdarowała dzieci drobnymi prezentami. Następnie wszyscy zasiedli do pięknie udekorowanych stołów, na których nie zabrakło smakowitych, wielkanocnych potraw przygotowanych przez panie kucharki. Jajka, szyneczka, baranek i kolorowe wiosenne kanapeczki uśmiechały się do uczestników uroczystości. Ten dzień miał wyjątkowy charakter. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości.

Monika Płoucha – opiekunka grupy „Skrzaty”

 

Wiosna - Łężany 2023

20 marca dzieci z naszego żłobka przywitały uroczyście wiosnę i pożegnały zimę. Maluszki ubrane na zielono rozpoczęły obchody Pierwszego Dnia Wiosny od przemarszu w barwnym korowodzie na czele z  Marzanną, którą następnie wrzuciły do rzeczki. W ten sposób tradycji stało się zadość - kukła symbolizująca zimę została „utopiona”. A do żłobka mogła zawitać długo przez wszystkich oczekiwana Pani Wiosna, która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Maluszki miały m.in. przyozdobić suknie Pani Wiosny kolorowymi kwiatami i motylkami.
Kolejna atrakcja jaka czekała na najmłodszych w tym dniu to wiosenna ścieżka sensoryczna. Dzieci bosymi stopami spacerowały po kwiatach, trawie, korze i piórkach. Chodzenie po takiej ścieżce rozwija motorykę dużą, kształtuje zmysł równowagi i koordynację ruchową. Ponadto stymuluje receptory znajdujące się w stopach poprzez rozmaite wrażenia dotykowe. Ta zabawa pozwala dzieciom rozwinąć wyobraźnię dotykową i sprawia im mnóstwo radości.

Justyna Gondela -  opiekunka grupy „Skrzaty”

Bal karnawałowy - Łężany 2023

W karnawale bal za balem, a w tym roku balowaliśmy razem ze zwierzętami na leśnej polanie. Dzieci bawiły się w bajkowym lesie przy muzyce związanej z leśną tematyką. Jak zawsze na balu maluszki zaprezentowały swoje stroje. 
Na bal przybyli m.in. jeżyk, niedźwiadek, sarenka, muchomorek. Nie mogło zabraknąć także czerwonego kapturka w asyście wilka i babci.

Bal to okazja do wspólnych tańców, maluszki zatańczyły do piosenki pt. „Jadą, jadą misie” i „Stary niedźwiedź”.

Po poczęstunku w karnawałowym lesie czekały na dzieci różne  zadania m.in. zbieranie grzybków i jagód. Bal karnawałowy dla naszych podopiecznych to przede wszystkim czas radosnej zabawy, która wywołuje na buzi każdego maluszka uśmiech.

Monika Płoucha – opiekunka grupy „Skrzaty”

Dołącz do nas

Sprawdź warunki przyjęcia

ODNOŚNIKI

Image
Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00

Kontakt

  • Łężany:+48 504 793 751
  • Miejsce Piastowe:+48 690 450 316
  • Głowienka:+48 13 307 35 60
  • zlobek@miejscepiastowe.pl

Odnośniki