Ułatwienia dostępu

Dzień Pluszowego MIsia - Miejsce Piastowe 2023

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z naszego żłobka zostały zaproszone do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym.
Świętowanie zaczęliśmy od wysłuchania bajki o pluszowym misiu. Zaraz potem na maluszki czekała niecodzienna niespodzianka- w bibliotece pojawiły się dwa duże misie, które zaprosiły dzieci do zabawy pt.,,Stary niedźwiedź mocno śpi". Jednak to nie był koniec atrakcji. Nasi najmłodsi ułożyli ,,Misiowe puzzle''. Spotkanie w bibliotece zakończyło się zabawami z chustą animacyjną. dzień ten był dla dzieci pełen pozytywnych emocji.
Wzięliśmy udział w przygotowanym przez Panie bibliotekarki Dniu Misia, gdyż doceniamy rolę misia w życiu każdego z nas a szczególnie najmłodszych. Dziękujemy pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym za zaproszenie i zorganizowanie dla żłobkowych podopiecznych tak niesamowitego dnia, który na pewno zostanie na długo w ich pamięci.

Monika Płoucha
Elżbieta Michna

Dzień Jeża - Miejsce Piastowe 2023

14 listopada 2023 r. świętowaliśmy w żłobku Dzień Jeża.

To kolejne nietypowe święto, które obchodziliśmy w tym roku. Te kolczaste zwierzątka, które są bardzo sympatyczne i pożyteczne, mają swoje święto 10 listopada. Jeżyki są z nami wszędzie        w bajkach, wierszach czy książeczkach. Maluchy miały okazję dowiedzieć się, że są to zwierzęta chronione. Aby przybliżyć dzieciom te urocze ssaki, Panie Opiekunki przygotowały na tę okazję teatrzyk kukiełkowy „ O jeżyku, który nie chciał mieć kolców.” Opowiedziana historyjka była dla dzieci bardzo cenna. Dostarczyła im nie tylko rozrywki, ale poszerzyła ich wiedzę i pobudziła wyobraźnię.

Następnie maluchy przebrane za jeżyki wzięły udział w jesiennej ścieżce sensorycznej, która ma duże znaczenie dla dziecięcych stópek. Usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową i przede wszystkim stymuluje receptory.

Na zakończenie w kolejnym dniu dzieci wykonały pracę plastyczną inspirowaną obejrzanym teatrzykiem -  jesienne jeżyki.  

Iwona Turek

opiekunka gr. Smerfy

Narodowe Święto Niepodległości - Miejsce Piastowe 2023

7 listopada 2023 r. w naszym żłobku obchodziliśmy 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji odbyły się zajęcia mające na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

W tym dniu dzieci przyszły ubrane; dziewczynki na biało czerwono a chłopcy na galowo. Uroczystości rozpoczęły się od hymnu narodowego, który został wysłuchany z odpowiednią dumą   i postawą. Następnie wybrani podopieczni z grupy starszaków zatańczyli „taniec flag” do piosenki „Barwy mojej ojczyzny” Cała część artystyczna zakończyła się krótkim układem tanecznym do piosenki „Serca biało – czerwone”.

W naszym żłobku każdego roku staramy się przekazać dzieciom nutkę patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, ziemi rodzinnej a także szacunek dla polskich symboli narodowych.

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy jak każdy prawdziwy patriota.

Iwona Turek

opiekunka gr. Smerfy

Dzień Chleba - Miejsce Piastowe 2023

Chleb w naszej tradycji ma bardzo duże znaczenie-przyjmowany jest jako dar Boży i traktowany ze szczególną czcią. Do dzisiaj wiele osób nie wyrzuca pieczywa, a to które upadnie traktowane jest z szacunkiem. Chleb to symbol pomyślności i dostatku.

W naszym żłobku Dzień Chleba obchodziliśmy 17 października 2023 r. Na  tę okazję Panie Opiekunki przygotowały odpowiedni wystrój sali. Był piec chlebowy, łopata do chleba, gliniane garnki, przetaki, dzieża itp. Nie zabrakło oczywiście świeżego pieczywa, którego zapach unosił się w całym żłobku.

Dzieci ubrane na biało, w czapki kucharskie, niczym prawdziwi piekarze miały okazję poznać historię i proces powstawania chleba, rogalików czy bułek. Podczas krótkiej inscenizacji dowiedziały się jak powstaje mąka, podstawowy składnik chleba i na czym polega praca piekarza.

Maluchy próbowały wyrabiać ciasto, formować rogaliki czy bułki, by na koniec symbolicznie je upiec. Nasi podopieczni poznali również rodzaje pieczywa. Na koniec wszyscy degustowali rogaliki, które otrzymaliśmy z zaprzyjaźnionej piekarni.

Dzięki takim zajęciom dzieci dowiedziały się jak ciężko pracują rolnicy, młynarze i piekarze, abyśmy co dzień mogli zajadać się świeżym pieczywem.

To był wyjątkowo ciekawy i cudowny dzień w naszym żłobku.

 

Opiekunki grupy „ Smerfy ‘’

Iwona Turek

Dominika Kielar

Dzień bez samochodu - Miejsce Piastowe 2023

Europejski DZIEŃ BEZ SAMOCHODU - to proekologiczna idea promująca zmniejszanie ilości spalin wytwarzanych przez ogromną liczbę samochodów poruszających się po naszych drogach.
W naszym żłobku ten dzień obchodziliśmy 22 września. W tym dniu dzieci z gr. ”Smerfy” i „Kubusie Puchatki” dowiedziały się o zagrożeniach jakie mogą spowodować spaliny wytwarzane przez samochody. Panie opiekunki podczas krótkiej pogadanki z wykorzystaniem ilustracji opowiedziały maluszkom, czym można przyjechać do żłobka zamiast samochodu, oraz przekazały najważniejsze informacje na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. W tym dniu nie zabrakło również  tematycznych zabaw, które były dla naszych podopiecznych bardzo ciekawe. Maluchy uczestniczyły w wyścigach hulajnogami i rowerkami, jak również wykonały prostą inscenizację piosenki „Rowerek”.
Ważnym punktem zorganizowanych zajęć był przemarsz żłobkowiczów pod hasłem „Czyste powietrze”, propagujący troskę o środowisko naturalne. Ubrane w kamizelki odblaskowe maluchy wyruszyły ze żłobka niosąc przygotowany na tę okazję plakat o ochronie środowiska. Ten dzień był dla naszych podopiecznych był nie tylko ciekawy, ale pełen pozytywnych wrażeń.

Opiekunki gr.Smerfy

Dominika Kielar
Iwona Turek

Dołącz do nas

Sprawdź warunki przyjęcia

ODNOŚNIKI

Image
Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00

Kontakt

  • Łężany:+48 504 793 751
  • Miejsce Piastowe:+48 690 450 316
  • Głowienka:+48 13 307 35 60
  • zlobek@miejscepiastowe.pl

Odnośniki