Ułatwienia dostępu

Dzień Kosmosu - Miejsce Piastowe 2024

ŚWIATOWY DZIEŃ KOSMOSU

Wszechświat to miejsce, gdzie dochodzi do niezwykle spektakularnych zjawisk.

21 maja w naszym żłobku obchodziliśmy Światowy Dzień Kosmosu. Tego dnia podczas zorganizowanych zajęć maluchy z grupy „Smerfy” i „Kubusie Puchatki” wyruszyły w kosmiczną podróż. Poznały ciekawostki o planetach, a także dowiedziały się kim jest astronauta. Panie opiekunki przygotowały dla dzieci szereg zabaw: ruchowych „Przelot kosmiczną rakietą”, badawczych „Kosmos w słoiku” oraz pobudzających kreatywność - „ Układ słoneczny”. Podczas tych ostatnich dzieci próbowały na macie edukacyjnej odtworzyć wszechświat. Na koniec nasi podopieczni przenieśli się na moment w kosmiczny świat wyczarowany z projektora. Oczywiście nie mogło zabraknąć sesji fotograficznej na tle przygotowanej kosmicznej dekoracji.

Ten dzień był dla dzieci pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

Opiekunka dziecięca
Iwona Turek

Dzień Ziemi - Miejsce Piastowe 2024

Dzień Ziemi to wydarzenie, które ma na celu promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.

W naszym żłobku to święto, obchodziliśmy 22 kwietnia.

W tym dniu wszyscy powinniśmy choć na chwilę pomyśleć o planecie na której żyjemy, jak również o otaczającej nas przyrodzie. Zanim ,,Wielcy tego świata" wymyślą plan jak ratować ziemię nasze maluchy uczyły się jak żyć ekologicznie. Najpierw podczas zabawy dzieci segregowały przygotowane odpady, poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska. Następnie nasi żłobkowicze przeszli przez specjalnie na tę okazję stworzoną ścieżkę sensoryczną. Do jej wykonania zostały użyte rzeczy o różnych fakturach, które zazwyczaj wyrzucamy do śmieci. Były to m.in. nakrętki, folie, rolki po papierze czy plastikowe butelki. Na koniec  obchodów Dnia Ziemi odbył się ekologiczny pokaz mody.Nasze maluchy zaprezentowały stroje  wykonane z papierowych toreb,worków na śmieci, foli czy nakrętek. To był ciekawy i pełen wrażeń dzień, podczas którego dzieci dowiedziały się jak chronić nasz wspólny dom- Ziemię, aby był czysty zdrowy i piękny.               

Iwona Turek
opiekunka gr.Smerfy

Dzień Czekolady - Miejsce Piastowe 2024

12 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Czekolady. To słodkie święto zagościło również w naszym żłobku. Rodzice Michalinki – Państwo Agnieszka i Piotr Jastrzębscy podzielili się z nami swoją pasją do tworzenia czekolady.

W pięknej scenerii posłuchaliśmy jakie właściwości ma czekolada i co smacznego i pysznego można z niej wyczarować. Nie obyło się również bez mieszania rozpuszczonej czekolady i degustacji jej różnorodnych smaków.

Było bardzo słodko, wesoło i sympatycznie, a powiedzenie, że „ Brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci” sprawdziło się w dniu dzisiejszym w 100% 😊

Dziękujemy bardzo naszym gościom za wspaniałą wizytę i niecodzienne spotkanie z czekoladowymi przysmakami.

Kadra i podopieczni żłobka

Wielkanocne króliczki - Miejsce Piastowe 2024

„Nasz stół wielkanocny
haftowany w kwiaty.
W borówkowej zieleni
listeczków skrzydlatych
lukrowana baba
rozpycha się na nim,
a przy babie –
mazurek w owoce przybrany.”

 

22 marca 2024 roku w naszym żłobku odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć: jajka, szyneczki, baranka, świątecznej babki, stroików z bazi i oczywiście bukszpanu. Śniadanko zostało rozpoczęte złożeniem świątecznych życzeń przez Panią Dyrektor. My również w imieniu pracowników i podopiecznych wręczyliśmy Pani Dyrektor wiosenny stroik i złożyliśmy wielkanocne życzenia. Wszyscy zasiedliśmy do pięknie ustrojonego stołu, zastawionego pokarmami wielkanocnymi. Wszyscy w świątecznej atmosferze zajadaliśmy pyszności przygotowane w naszej żłobkowej kuchni. O znaczeniu pokarmów i tradycjach wielkanocnych dowiedzieliśmy się na wcześniej przygotowanych zajęciach.

Ten dzień miał wyjątkowy charakter, dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Spotkanie przy wspólnym stole sprawiło wszystkim wiele radości. Wkroczyliśmy w Wielki Tydzień przygotowań i oczekiwania na uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa.

Monika Płoucha - opiekunka dziecięca

Pizza - Miejsce Piastowe 2024

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszym żłobku również można było poczuć niesamowity zapach pieczonego ciasta z mnóstwem kolorowych dodatków. Żłobkowa sala zamieniła się we włoską pizzerie, a maluszki w kucharzy. Przed rozpoczęciem zajęć na dziecięcych głowach pojawiły się kucharskie czapki, zaś ubranka osłaniały fartuszki. Podopieczni poznali składniki, które są niezbędne do przygotowania ciasta, obejrzeli również przygotowane do pizzy różnorodne dodatki. Dzieci bawiąc się w kucharzy przygotowywały prawdziwą, włoską pizzę. Rozwałkowywały ciasto, a następnie umieszczały składniki według własnego uznania. Ćwiczyły przy tym koordynację wzrokowo ruchową, poznawały kolory, kształty oraz smak poszczególnych produktów. Dzieci wykazały się nie lada pomysłowością i sprytem, aby na swoim kawałku pizzy umieścić ulubione składniki. Pełni zniecierpliwienia wszyscy oczekiwali na pizze, która sprawnie wychodziła z czerwonego pieca, kusząc swym zapachem wszystkich uczestników zajęć.

Tak oto najmniejsze, żłobkowe rączki stworzyły pizze o jakich każdy smakosz może pomarzyć. Wszyscy z wielkim apetytem próbowali własnoręcznie przygotowanego włoskiego przysmaku. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Poznaliśmy historię pizzy, kraj, z którego pochodzi oraz dowiedzieliśmy się ,że własnoręcznie zrobiona - jest najlepsza na świecie.

Monika Płoucha - opiekunka dziecięca

Bal z okazji Dnia Babci i Dziadka

W sobotę - 20 stycznia odbył się bal z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dom Ludowy w Głowience zmienił się w przepiękną sale balową zamku królewskiego, na którą przybyli Dziadkowie z wnuczętami i honorowi goście. Sala była pełna księżniczek, rycerzy, książąt i królów... Bajkowej scenerii uroku dodawała czarującą dekoracja wykonana przez „żłobkowe ciocie”, które również wystąpiły w pięknych sukniach księżniczek. Pani dyrektor Agnieszka Jastrzębska i pani Justyna Gondela – zastępca dyrektora przywitały dzieci, dziadków i zaproszonych gości. Uroczyste otwarcie balu odbyło się przez Panią Dorotę Chilik – Wójta Gminy Miejsce Piastowe. W trakcie huczniej zabawy dzieci zatańczyły "Rock and roll’a” dla Babci i Dziadka i wręczyły upominki swoim kochanym dziadkom. Dodatkową atrakcją był teatrzyk kukiełkowy pt. "Kopciuszek" przedstawiony przez firmę MAGICK z Nowego Sącza. Dziadkowie z wnuczętami mogli uwiecznić niepowtarzalne chwile i wykonać pamiątkowe zdjęcia na przygotowanej przez opiekunki, pięknej ściance. Oczywiście jak bal to i uczta, dlatego wszyscy mieli możliwość i degustowania przekąsek stworzonych przez panie kucharki pracujące w żłobku, jak również pysznych słodkości podarowanych przez rodziców żłobkowych maluszków. Trzeba przyznać, że uczestnicy balu świetnie się bawili biorąc udział w zabawach i konkursach. Wszystkim towarzyszyła radość śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Kiedy czas zabawy dla żłobkowych podopiecznych dobiegł końca, pomimo zmęczenia, z żalem opuszczały sale balową. Dziadkowie pozostali na dalszej części uroczystości, którą rozpoczęła prelekcja na temat: „Mądrość życiowa, to w wychowaniu najmłodszych sprawa priorytetowa”, w której poruszono ważny obecnie temat uzależnień behawioralnych u dzieci, ogromnej roli dziadków w wychowaniu wnuków i zapobieganiu tymże uzależnieniom. Prelekcję prowadziła Elżbieta Gierlach – psycholog. Kolejną częścią balu była królewską biesiadą, w której brali udział dziadkowie i zaproszeni goście. Nie zabrakło wesołych konkursów dla babć i dziadków, jak i skocznej muzyki, która porywała wszystkich do tańca. To był wspaniały bal, bal inny niż wszystkie, bal wyjątkowy, był to bal przygotowany z wdzięczności dla dziadków za ich trud, codzienne poświęcenie i wsparcie w wychowaniu wnuków. Do zobaczenia za rok… 😊

Monika Podkul - opiekunka dziecięca

Wigilia - Miejsce Piastowe 2023

„Wigilijny Wieczór, opłatek na stole, zapach potraw wśród płonących świec,
betlejemska gwiazdka mruganiem wesołym niesie ziemi swą niebiańską pieśń.
Bóg miłością dusze rozświetla i opłatek błogosławi biały,
Nalewa pokój w nasze smutne serca narodzony dzisiaj Jezus Mały.
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda, każdy dom i każdego z nas,
niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta, niosą wszystkim betlejemski blask”.

 

14 grudnia obchodziliśmy w naszym żłobku jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia, na której mieliśmy przyjemność gościć: panią Dorotę Chilik – Wójta Gminy Miejsce Piastowe, panią Aleksandrę Ciepielę – Zastępcę Wójta Gminy, księdza Andrzeja Mroczkowskiego – proboszcza naszej miejsteckiej parafii, siostrę Maksymilianę -  Michalitkę, panią Beatę Bodzioch Kaznowską – kierownika SCUW, pana Grzegorza Meiera Zastępcę Kierownika SCUW, panią Magdalenę Frydrych – kierownika Referatu Rozwoju Gminy, panią Agnieszkę Turek – dyrektora S.P w Miejscu Piastowym, panią Justynę Prajsnar – kierownika Bibliotek, panią Joannę Durał – księgową SCUW oraz panią Bożenę Wójcik – przewodniczącą KGW w Miejscu Piastowym.

Pani Dyrektor po powitaniu gości złożyła wszystkim świąteczne życzenia, następnie głos zabrała pani Wójt, która również życzyła wszystkiego co najlepsze z okazji zbliżających się Świąt. Dzieci w odświętnych strojach, wspólnie ze żłobkowymi Ciociami, panią Dyrektor, zaproszonymi gośćmi kolędowały, dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Następnie pani Dyrektor zaprosiła do obejrzenia występu „Zimowa przygoda”. Występ został nagrany i  zaprezentowany w formie krótkiego filmu. Oko widzów cieszyły zwiewne śnieżynki i wesołe bałwanki prezentując się w ciekawych układach tanecznych. Przy blasku migocących światełek i bajkowej, zimowej scenerii wszyscy zajadali się pysznymi potrawami przygotowanymi w żłobkowej kuchni w Łężanach.

Wszyscy poczuli zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Jako pamiątkę z tak miłego spotkania każde dziecko zabrało ze sobą świąteczny upominek otrzymany przez panią Wójt. Mamy nadzieję, że te magiczne chwile, spędzone w zimowej scenerii na długo zapiszą się w pamięci nie tylko małych podopiecznych, lecz także wszystkich uczestników tego wigilijnego spotkania.

Monika Płoucha – opiekunka dziecięca

Mikołajki - Miejsce Piastowe 2023

 

Święty Mikołaju święty Mikołaju
Dzieci już czekają gdzieś Ty gdzie
A święty Mikołaj a święty Mikołaj
Przez komin zawołał śpieszę się.

 

Jak wiadomo nasze maluszki bardzo starają się być grzeczne i doskonale wiedzą, że Mikołaj “cały czas na nich patrzy”, dlatego od dłuższego czasu przygotowywały się do spotkania z tym wyjątkowym gościem. Przygotowaliśmy dla niego krótki występ. 6 grudnia przybył do naszego żłobka. Zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu i nastąpił magiczny czas wręczania prezentów. Każdy z najmłodszych miał okazję podejść do Mikołaja i dotknąć jego śnieżnobiałej brody, lecz nie wszyscy mieli na tyle odwagi. Gdy Mikołaj skończył rozdawać prezenty przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. To był dla nas niezwykły dzień. Wszyscy jeszcze raz dziękujemy Mikołajowi za podarowanie naszym podopiecznym uśmiechu na twarzy i wymarzonych prezentów.

Monika Płoucha

opiekunka w grupie „Kubusie”

Dzień Pluszowego MIsia - Miejsce Piastowe 2023

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z naszego żłobka zostały zaproszone do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym.
Świętowanie zaczęliśmy od wysłuchania bajki o pluszowym misiu. Zaraz potem na maluszki czekała niecodzienna niespodzianka- w bibliotece pojawiły się dwa duże misie, które zaprosiły dzieci do zabawy pt.,,Stary niedźwiedź mocno śpi". Jednak to nie był koniec atrakcji. Nasi najmłodsi ułożyli ,,Misiowe puzzle''. Spotkanie w bibliotece zakończyło się zabawami z chustą animacyjną. dzień ten był dla dzieci pełen pozytywnych emocji.
Wzięliśmy udział w przygotowanym przez Panie bibliotekarki Dniu Misia, gdyż doceniamy rolę misia w życiu każdego z nas a szczególnie najmłodszych. Dziękujemy pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym za zaproszenie i zorganizowanie dla żłobkowych podopiecznych tak niesamowitego dnia, który na pewno zostanie na długo w ich pamięci.

Monika Płoucha
Elżbieta Michna

Dzień Jeża - Miejsce Piastowe 2023

14 listopada 2023 r. świętowaliśmy w żłobku Dzień Jeża.

To kolejne nietypowe święto, które obchodziliśmy w tym roku. Te kolczaste zwierzątka, które są bardzo sympatyczne i pożyteczne, mają swoje święto 10 listopada. Jeżyki są z nami wszędzie        w bajkach, wierszach czy książeczkach. Maluchy miały okazję dowiedzieć się, że są to zwierzęta chronione. Aby przybliżyć dzieciom te urocze ssaki, Panie Opiekunki przygotowały na tę okazję teatrzyk kukiełkowy „ O jeżyku, który nie chciał mieć kolców.” Opowiedziana historyjka była dla dzieci bardzo cenna. Dostarczyła im nie tylko rozrywki, ale poszerzyła ich wiedzę i pobudziła wyobraźnię.

Następnie maluchy przebrane za jeżyki wzięły udział w jesiennej ścieżce sensorycznej, która ma duże znaczenie dla dziecięcych stópek. Usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową i przede wszystkim stymuluje receptory.

Na zakończenie w kolejnym dniu dzieci wykonały pracę plastyczną inspirowaną obejrzanym teatrzykiem -  jesienne jeżyki.  

Iwona Turek

opiekunka gr. Smerfy

Dołącz do nas

Sprawdź warunki przyjęcia

ODNOŚNIKI

Image
Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00

Kontakt

  • Łężany:+48 504 793 751
  • Miejsce Piastowe:+48 690 450 316
  • Głowienka:+48 13 307 35 60
  • zlobek@miejscepiastowe.pl

Odnośniki