Wizyta Świętego Mikołaja

Dnia 7 grudnia w naszym żłobku zagościł wyjątkowy gość, bowiem odwiedził nas Święty Mikołaj. Od samego rana dzieci oczekiwały jego przyjścia, w odświętnych strojach.  Rano wykonaliśmy pracę plastyczną, świąteczne skrzaty. Panie opiekunki zaaranżowały ściankę do zdjęć o zimowej, świątecznej tematyce, przy której nasi podopieczni zapozowali do zdjęć. Następnie w oczekiwaniu na przyjście Mikołaja śpiewaliśmy piosenkę pt. ,, Nasz kochany Mikołaj”, wtedy wszedł nasz wyczekiwany gość. Dla dzieci to było ogromne przeżycie, zaprosiliśmy go do wspólnej zabawy, przy zimowych piosenkach. Maluchy zatańczyły taniec przygotowany specjalnie na jego przyjście. Po zakończonych zabawach, Mikołaj wręczał prezenty. Było troszkę strachu, ale też  i sporo radości. Odważniejsze dzieci usiadły nawet na kolanach u Mikołaja i zapozowały do pamiątkowego zdjęcia, sprytniejsze dzieci nawet skradły mu dzwonek.
Mikołaj, pozostawił po sobie miłe wspomnienia i co najważniejsze prezenty!!! Miny dzieci były bezcenne!!!
Obiecał, że za rok znów nas odwiedzi!!

Urszula Jaworska-opiekunka

 

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25.11.2020r. w naszym żłobku obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji naszych podopiecznych powitał duży biały miś. Każdy mógł się z nim przywitać i przytulić go. Dzieci oglądały zdjęcia i obrazki znanych misiów, a także rozpoznawały je - te prawdziwe (panda wielka, niedźwiedź polarny, niedźwiedź brunatny) oraz pochodzące z bajek (Paddington, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Colargol, Miś Yogi, Gumisie). Następnie odbył się taniec do piosenki "Dwa Malutkie Misie", podczas którego maluchy miały założone opaski z uszami. Odbyła się zabawa ruchowa "Stary niedźwiedź mocno śpi" oraz paluszkowa "Niedźwiadek" (maluchy pokazywały części ciała oraz naśladowały zachowanie misiów). Nasi podopieczni wykonali pracę plastyczną - doklejali brakujące części (cztery łapki i głowę) misia. Pod koniec, dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o interaktywnym misiu i oglądali obrazki, a także otrzymały dyplomy w podziękowaniu za wspólną zabawę. Każdy miał okazję zrobić sobie zdjęcie w fotobudce.

Wiktoria Kobiałka - opiekunka

Dzień Niepodległości

Dnia 6 listopada w naszym Żłobku obchodziliśmy Święto Niepodległości.  Tego dnia nasi podopieczni przyszli ubrani w barwy narodowe. Zaczęliśmy od odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie pani opiekunka pokazała dzieciom symbole narodowe – flagę , godło, a także mapę Polski. Dzieci z zainteresowaniem wyszukiwały na mapie- stolicę Warszawę, oraz dowiedziały się, w której części Polski mieszkają.  Wysłuchały wiersza  pt. ,, Kto ty jesteś- Polak mały”  i uczyły się piosenki  pt. ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”. Nie zabrakło również  poleczki, przy której maluchy zatańczyły machając biało- czerwonymi balonikami. Po skończonych zajęciach muzycznych nasi podopieczni obejrzeli krótką bajeczkę nawiązująca do Święta Niepodległości, tym samym utrwaliły sobie wcześniej poznane symbole narodowe. Na koniec  wykonały  piękne prace plastyczne, które zostały wywieszone na gazetce. Dzieciom, za udział w zajęciach, zostały wręczone medale z godłem Polski. Pragniemy zaszczepić od najmłodszych lat u naszych podopiecznych  nutę patriotyzmu,  szacunku do Ojczyzny, a także do polskich symboli narodowych. Dzień Niepodległości, stał się bardzo radosnym dniem w naszym żłobku i  wywołał u naszych podopiecznych uśmiech na twarzy. Mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych ,,malutkich Polaków”.

Urszula Jaworska - opiekunka

Dzień ziemniaka

Dnia 24 września 2020r. w Gminnym Żłobku im. Janusza Korczaka w Miejscu Piastowym obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Z tej okazji, na przybyłe do placówki dzieci czekało wiele atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy od krótkiego przedstawienia tego warzywa oraz od przeczytania wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy z jednoczesnym pokazywaniem wymienionych w nim warzyw. Nasi podopieczni mieli okazję wziąć do rączki i pooglądać świeżo pozbierane z grządek warzywa. Następnie wysłuchali wiersza „Warzywa” Juliana Tuwima, a chwilę później odwiedził nas gość specjalny – „Pani Ziemniakowa”, w rolę której wcieliła się jedna z opiekunek placówki. Dzieci bardzo się ucieszyły, chętnie śpiewały i uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną. Później oglądały duże plansze z warzywami i wybierały sobie różnorodne naklejki. Odbył się także konkurs na szybkie zbieranie ziemniaków do worków jutowych, w którym brały udział nasze dwie podopieczne. Podsumowując udany dzień, dzieci wykonały pracę plastyczną – doklejały gotowe brakujące części do ziemniaków: kapelusz, oczy, usta, wąsy i buciki. Na koniec każdy miał okazję do zrobienia zdjęcia z „Panią Ziemniakową”. Na pamiątkę obchodzenia tego święta w żłobku dzieci otrzymały medale.

Wiktoria Kobiałka- opiekunka w grupie „Kwiatuszki”