Dzień ziemniaka

Dnia 24 września 2020r. w Gminnym Żłobku im. Janusza Korczaka w Miejscu Piastowym obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Z tej okazji, na przybyłe do placówki dzieci czekało wiele atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy od krótkiego przedstawienia tego warzywa oraz od przeczytania wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy z jednoczesnym pokazywaniem wymienionych w nim warzyw. Nasi podopieczni mieli okazję wziąć do rączki i pooglądać świeżo pozbierane z grządek warzywa. Następnie wysłuchali wiersza „Warzywa” Juliana Tuwima, a chwilę później odwiedził nas gość specjalny – „Pani Ziemniakowa”, w rolę której wcieliła się jedna z opiekunek placówki. Dzieci bardzo się ucieszyły, chętnie śpiewały i uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną. Później oglądały duże plansze z warzywami i wybierały sobie różnorodne naklejki. Odbył się także konkurs na szybkie zbieranie ziemniaków do worków jutowych, w którym brały udział nasze dwie podopieczne. Podsumowując udany dzień, dzieci wykonały pracę plastyczną – doklejały gotowe brakujące części do ziemniaków: kapelusz, oczy, usta, wąsy i buciki. Na koniec każdy miał okazję do zrobienia zdjęcia z „Panią Ziemniakową”. Na pamiątkę obchodzenia tego święta w żłobku dzieci otrzymały medale.

Wiktoria Kobiałka- opiekunka w grupie „Kwiatuszki”

Cała Polska Czyta Dzieciom

Dnia 3 czerwca w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Pani Wójt Gminy Dorota Chilik czytała bajkę o żubrze Pompiku. Nasze maluchy oglądały i słuchały opowieści podczas transmisji na żywo. Po transmisji dzieci wspólnie wykonały tematyczną pracę plastyczną, wyklejając „futerko” bohatera bajki.

DZIEŃ TATY

23 czerwca w Dzień Ojca nasi podopieczni wykonali wspólnie plakat, odbijając rączki zamoczone w farbie. W ten sposób powstało piękne serduszko. Następnie dzieci wykonały breloczki z masy solnej, które wręczyły swoim tatusiom w prezencie.