Bawimy się kolorami

Opiekunki wykorzystując plansze edukacyjne wprowadziły żłobkowe dzieci w świat kolorów. Dominował kolor: zielony, niebieski, czerwony i żółty. Do tego celu wykorzystaliśmy klocki, z których maluchy budowały wieże w tych samych kolorach. Grupowaliśmy przedmioty wg zbioru kolorów. Dzieci segregowały piłeczki wg wzoru kolorów, a efektem naszej pracy był kolorowy łańcuch. Nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych. Wykonaliśmy pracę plastyczną „Kolorowe parasolki”. Zorganizowane zajęcia były dla naszych podopiecznych pełne radości,frajdy oraz dobrej zabawy.

 

Dzień Niepodległości

9 listopada br. świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Z tej okazji w naszym żłobku odbyły się zajęcia i zabawy mające na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. W tym szczególnym dniu, dzieci oraz pracownicy przyszli ubrani w stroje biało-czerwone. Uroczystość rozpoczęła się odsłuchaniem hymnu narodowego. Nasze maluszki poznały symbole narodowe tj.: hymn, godło, flagę. Milusińscy zatańczyli do utworu „Od morza, aż do Tatr”. Następnie  wszyscy wspólnie wnieśli flagę i wysłuchali piosenki pt. „Jestem Polakiem”. Ostatnim elementem zajęć była wspólna praca plastyczna, polegająca na wyklejeniu Polski z serduszek.
Żłobek im. Matki Anny Kaworek przyłączył się do akcji wspomagania lokalnych przedsiębiorców i handlowców, zakupując chryzantemy, które zostały wykorzystane do dekoracji Dnia Niepodległości. Świętując takie uroczystości staramy się przekazywać dzieciom nutkę patriotyzmu. 

Opiekunka dziecięca - Dominika Kielar

Dzień drzewa 10.10.2020

 

10 października wszyscy świętowali DZIEŃ DRZEWA. Oczywiście w naszym żłobku również obchodziliśmy to „zielone święto”. Wszystkie dzieci mogły zobaczyć jak wygląda sadzonka dębu, a nawet same posadzić go w wielkiej donicy. Niestety pogoda nie sprzyjała wyjściu na świeże powietrze, ale panie opiekunki w żłobkowej sali przygotowały prawdziwe zajęcia ogrodnicze. Było wiele emocji i oczywiście pozytywnych wrażeń. Taka ciekawa lekcja przyrodnicza na pewno zostanie zapamiętana przez wszystkich podopiecznych.

 

Dzień ziemniaka 2020

Jesień to  czas zbiorów plonów z pól, działek i ogrodów, a piękna, polska, złota jesień zainspirowała nas do wspólnej zabawy z wykorzystaniem ziemniaków. 30 września 2020r. w  naszym żłobku świętowaliśmy „Dzień Ziemniaka”. Na tę okoliczność maluchy  przyszły ubrane w żółto-brązowe kolory. W tym dniu naszych podopiecznych odwiedził Pan Ziemniak, który przygotował dla nich mnóstwo atrakcji. Główną z nich była Ziemniaczana Olimpiada Sportowa. Zabawa rozpoczęła się od powitania piosenką „Jarzynowa Gimnastyka” oraz zabawą „Mój ziemniaczku...”. Następnie odbyły się konkurencje sportowe, takie jak rzut do celu, slalom z ziemniakiem na łyżce i inne, które sprawiły dzieciom wiele radości. Nie zabrakło również dyscypliny dla Pań Opiekunek, które rywalizowały w konkurencji na najdłuższą obierkę. W tym dniu dzieci miały okazję spróbować specjalnie przygotowanego na tę okoliczność ziemniaczanego menu. Wspólne zabawy były okazją do rozwoju sprawności ruchowej, nauki zasad zdrowego współzawodnictwa, jak również integracji w grupie.

Ten dzień był dla naszych dzieci pełen emocji i pozytywnych wrażeń. Mamy nadzieję, że długo pozostanie w ich pamięci.

Opiekunka dziecięca- Iwona Turek