27 lutego w Naszym Żłobku świętowaliśmy wyjątkowy Dzień Niedźwiedzia polarnego. Tego dnia dzieci przeniosły się do arktycznej krainy, gdzie głównym bohaterem był sympatyczny biały miś. Na maluchy czekało wiele atrakcji, które dostarczyły im mnóstwo radości i uśmiechu.
Pierwszą zabawą była zimowa ścieżka sensoryczna. Dzieci mogły przejść bosymi stópkami po różnych fakturach- miękkich, szorstkich i chłodnych powierzchniach przypominających śnieg i lód. Było to nie tylko ciekawe doświadczenie, ale także doskonałe ćwiczenie dla małych stóp.
Następnie wspólnie zatańczyliśmy do piosenki „Niedźwiedź polarny” . Dzieci z radością poruszały się w rytm muzyki. Kolejną atrakcją było łowienie rybek. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem pomagały zdobyć pożywienie dla głodnego misia. Zabawa ćwiczyła koordynację ruchową oraz cierpliwość. Dużym powodzeniem cieszyły się także kręgle pingwiny. Maluchy próbowały przewrócić ustawione figurki za pomocą piłki, rozwijając przy tym celność i sprawność ruchową. Nie zabrakło także zabawy sensorycznej ze śniegiem, podczas której mali odkrywcy mogli dotknąć, ugniatać i przesypywać śnieg poznając jego strukturę.
Na zakończenie odbyła się zabawa z pingwinami i niedźwiedzie pływającymi na krach na wodzie. Dzieci, używając słomek delikatnie popychały pingwinki.
Dzień niedźwiedzia polarnego upłynął w radosnej, zimowej atmosferze.
Był to dzień pełen radości, wspólnych odkryć i dziecięcego zachwytu, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
