Ułatwienia dostępu

Święta Wielkanocne - Głowienka 2024

Święta Wielkanocne - Głowienka 2024

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym żłobku ta tradycja jest od zawsze kultywowana.

25 kwietnia w Gminnym Żłobku w Głowience odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne, na które przybyli zaproszenie goście: Pani Dorota Chilik – Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Pani Aleksandra Ciepiela Zastępca Wójta Gminy Miejsce Piastowe, Pani Magdalena Frydrych- Kierownik Referatu Rozwoju Gminy, Pan Grzegorz Meier – Zastępca Kierownika Samorządowego Centrum Usług Wspólnych oraz Pani Iwona Topolska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Głowience.

Wielkanocne spotkanie rozpoczęła Pani Agnieszka Jastrzębska - Dyrektor Zespołu Żłobków Gminy Miejsce Piastowe, która powitała gości i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Następnie przeszliśmy do części artystycznej. Maluszki zaprezentowały układ choreograficzny „Taniec kurczątek”, ubrane w piękne stroje kurczaczków. Po zakończonym występie nasi podopieczni zamienili się w wiosenne zwierzątka i wystąpiły w mini teatrzyku. Występy zakończył wspólny taniec z panią Wiosną. Wiośnie towarzyszyły wszystkie dzieci i Pani Wójt, która na zakończenie występów złożyła wszystkim życzenia i obdarowała świątecznymi upominkami.

Po części artystycznej zasiedliśmy do wielkanocnego stołu, na którym pojawiły się tradycyjne wielkanocne potrawy: jajka, żurek, wiosenne kanapki, biszkoptowy baranek, babka wielkanocna i inne przysmaki. Nie zabrakło także pięknych stroików z bukszpanu oznaczających budzącą się do życia przyrodę. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Urszula Jaworska- opiekunka w grupie „Sówki”

Dołącz do nas

Sprawdź warunki przyjęcia

ODNOŚNIKI

Image
Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00

Kontakt

  • Łężany:+48 504 793 751
  • Miejsce Piastowe:+48 690 450 316
  • Głowienka:+48 13 307 35 60
  • zlobek@miejscepiastowe.pl

Odnośniki