Dzień Dinozaura rozpoczęliśmy wesołą zabawą przy piosence ,,Ja jestem dinozaurem”, która od razu wprowadziła dzieci w radosny, prehistoryczny nastrój. Maluchy chętnie naśladowały ruchy i odgłosy dinozaurów.
Następnie przyszedł czas na zabawy sensoryczne. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem szukały ukrytych dinozaurów w masie plastycznej oraz w piasku. Nie zabrakło zabawy polegającej na tropieniu, podążając śladami wyznaczoną trasą oraz wrzucanie piłeczek do ,,głodnego’’ dinozaura - ta zabawa sprawiła wszystkim wiele radości.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się także budowanie dinozaura ze świecących klocków. Mali konstruktorzy wykazali się kreatywnością i świetną współpracą.
Nie zabrakło również małego doświadczenia- w przeźroczystym naczyniu z wodą dzieci odszukiwały ukrytego dinozaura. To była świetna okazja do obserwacji i rozwijania ciekawości świata.
Na zakończenie dnia czekała na wszystkich miła niespodzianka- pyszny poczęstunek przygotowany przez nasze ciocie; dinozaury z galaretki.
To był dzień pełen uśmiechu, zabawy i odkrywania świata prehistorycznych stworzeń!
Żłobkowe Ciocie
Monika Płoucha
Monika Podkul
