Ułatwienia dostępu

Dzień Dinozaura - Głowienka 2024

Dzień Dinozaura - Głowienka 2024

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic.

26 lutego obchodziliśmy w naszym żłobku Dzień Dinozaura. Z tej okazji zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów.

Dzieci założyły na głowę wykonane przez opiekunki opaski, dzięki którym wyglądały jak prawdziwe dinusie i bawiły się w ciekawe zabawy muzyczno-ruchowe m.in.: odnalezienie drogi do jaskini dinozaura poprzez kręty labirynt, taniec z balonami. Ćwiczyły motorykę dużą trafiając do brzucha dinozaura zieloną piłeczką. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły zajęcia badawcze, dzięki którym nasi podopieczni mogli poznać działanie wulkanu, czy obejrzeć cień dinozaura powstały z posypania po nim mąką. Ponadto maluszki wykonały pracę plastyczną - odbijając rączkę zamoczoną w zielonej farbie stworzyły piękne dinozaury. Dzieci bawiły się w tym dniu znakomicie,  dodatkowo wzbogaciły swoją wiedzę o cenne informacje dotyczące dinozaurów.

Justyna Gondela –opiekunka w grupie „Sówki”

Dołącz do nas

Sprawdź warunki przyjęcia

ODNOŚNIKI

Image
Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00

Kontakt

  • Łężany:+48 504 793 751
  • Miejsce Piastowe:+48 690 450 316
  • Głowienka:+48 13 307 35 60
  • zlobek@miejscepiastowe.pl

Odnośniki