11 Listopad – Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 09.11.2022r. w naszym żłobku świętowaliśmy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Dzień wcześniej maluchy wykonały piękną pracę plastyczną, moczyły gąbką dłoń w kolorach bieli i czerwieni i odbijały ją na kartce papieru. W głównym dniu obchodów odbył się Pokaz Mody Patriotycznej. Na wybieg weszły wszystkie żłobkowe modelki i modele. Nie mogło zabraknąć wojskowych, łączniczek i sanitariuszek. Dzieci prezentowały swe stroje dumnie i z gracją. Zwieńczeniem Święta Niepodległości był wiersz „ Kto Ty jesteś… „ w wykonaniu Michalinki, Alicji i Macieja. W żłobku staramy się kultywować tradycje narodowe i od najmłodszych lat wpajać dzieciom miłość do Ojczyzny.

Małgorzata Skwara

Dnia 03.10.2022r w naszym żłobku przenieśliśmy się do wiejskiego klimatu, bowiem maluchy miały okazję zobaczyć jak wyglądają prawdziwe wykopki na wsi. Dzień zaczęliśmy od zbierania ziemniaków do wiklinowych koszy i sesji fotograficznej przy wiejskiej stodole, wśród zwierząt. Maluchy mogły również spróbować wydoić krowę i usiąść wspólnie przy ognisku, gdzie mogły upiec ,, kiełbaski” . Po wspólnych zabawach i wykopkach, na maluszki czekała jeszcze jedna niespodzianka- tort w kształcie ziemniaka, w nagrodę za ciężką pracę jaką dzieci wykonały. Maluchy zajadały go z apetytem. Zabawy od samego rana było co niemiara. To był dzień pełen wrażeń, który zapamiętamy na długo.

 

29 lipca w Zespole Żłobków Gminy Miejsce Piastowe odbyło się uroczyste Zakończenie Roku. Pani Dyrektor przywitała wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami, którzy przybyli na piknik do Żłobka w Łężanach. Podziękowała za wspólnie przeżyte chwile oraz pożegnała tegorocznych, żłobkowych absolwentów. Tego dnia przenieśliśmy się w morski klimat. Nie brakowało atrakcji i wielu ciekawych zabaw. Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor, która jako kapitan statku przeniosła nas w piękny rejs do piosenki „Parostatek”. Następnie tańczyliśmy i bawiliśmy się w rytm morskich przebojów.

Żłobkowe ciocie przygotowały dla maluszków stanowiska z letnimi zabawami. Dzieci łowiły rybki, szukały pereł, próbowały pokonać tor przeszkód. Mnóstwo frajdy sprawiło im robienie babek z piasku, malowanie twarzy, czy też rzut piłeczką do celu. Podopieczni tworzyli również swoje obrazki z piasku, bawili się plażowymi piłeczkami i kolorową chustą animacyjną. Podczas zabaw maluszki mogły skosztować pysznych przekąsek przygotowanych przez żłobkową kuchnię.

Dużą atrakcją dla najmłodszych było Planetarium „Orbitek”. Dzieci wraz z rodzicami mogły poczuć się jak w prawdziwym Oceanarium.

Na zakończenie, na tle morskiej dekoracji odbyła się sesja fotograficzna. Każdy maluszek otrzymał prezent w postaci pięknej fotoksiążki, przytulanki - żyrafki oraz worek słodkości.

Życzymy tegorocznym absolwentom samych dobrych chwil w przedszkolu. Dzieciom, które pozostają z nami na kolejny rok życzymy niezwykłych zabaw i radości w każdej wakacyjnej chwili. Czekamy na Was z utęsknieniem. Do zobaczenia we wrześniu.

Żłobkowe Ciocie

Po raz kolejny w naszym żłobku odbyło się wyjątkowe Śniadanie Wielkanocne. Tego dnia w żłobku zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Dzieci cały tydzień przygotowywały się do Świąt, uczyły się piosenki i wiersza o tematyce świątecznej. Nasi najodważniejsi podopieczni, podczas wielkanocnego śniadania wyrecytowali piękny wiersz, składając tym samym Życzenia Świąteczne.  Dzieci podzieliły się jajkiem w gronie najbliższych kolegów i koleżanek. Po zjedzonym śniadaniu, wspólnymi siłami zrobiliśmy piękną palmę, ucząc tym samym tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Kadra żłobka

 

 

Wszyscy z utęsknieniem wyczekiwaliśmy nadejścia wiosny 24.03.2022 uroczyście powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę. Były tańce, piosenki i wierszyki, gry, konkursy no i oczywiście pożegnaliśmy mroźną i długą zimę polewając „Marzannę” wodą. Pogoda nam dopisała i na placu zabaw dzieci szukały pierwszych oznak wiosny. Było radośnie, wesoło i wiosennie – mimo, że możemy spodziewać się jeszcze dni ze śniegiem i mrozem to zima już nie wróci. Teraz czas na wiosnę. Nareszcie będzie ciepło i kolorowo. Cieszymy się, że wróciłaś do nas wiosno!

Żłobkowe Ciocie