W dniu 10 listopada mieliśmy przyjemność gościć  w żłobku Panią Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorotę Chilik, Kierownika Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Panią Beatę Bodzioch- Kaznowską oraz Zastępcę Kierownika Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Pana Grzegorza Meiera.
Aby uczcić to doniosłe Święto, Panie opiekunki przygotowały wraz z maluszkami krótki spektakl. Razem z gośćmi odśpiewaliśmy Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, następnie odegraliśmy inscenizację do piosenek patriotycznych pt: „Moja Ojczyzna”, „Płynie Wisła płynie…”. Ważną atrakcją tego dnia okazał się również pokaz mody, podczas którego dzieci prezentowały stroje patriotyczne. Na wybiegu pojawili się: Górale i Góralki, Krakowiacy, Polscy Kibice, Sanitariuszka, Żołnierz, którzy swoim ubiorem nawiązali do historii, kultury, tradycji polskiej oraz barw narodowych.

Po części artystycznej, niosąc biało- czerwoną flagę, udaliśmy się pod miejsce pamięci ofiar I i II Wojny Światowej w Głowience. Oddając hołd poległym, Pani Wójt wraz z Panią Dyrektor złożyły pamiątkowy wieniec i znicz.

W naszym żłobku staramy się przekazać dzieciom przywiązanie do ziemi rodzinnej, szacunek do polskich symboli. Już od najmłodszych lat kształtujemy u podopiecznych miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy jak każdy prawdziwy patriota.

Żłobkowe ciocie

W dniu 29.09. w naszym żłobku obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Z tej okazji wszyscy przebraliśmy się w brązowo - żółte stroje i wspólnie zatańczyliśmy do piosenki: „Tańczący ziemniak”. Na tle pięknej dekoracji, w której królowały: słoma, ziemniaki, dynie, pachnące sianko odbyła się sesja fotograficzna. Maluszki ubrane w kucharskie czapki i fartuszki przygotowywały przetwory na zimę. Ćwicząc małą motorykę kroiły jabłuszka, gruszki i śliwki, a następnie wkładały je do słoików. Żłobkowe ciocie przygotowały skrzynki pełne jesiennych plonów. Wspólnie wykopywaliśmy marchew, pietruszkę, buraki, kapustę itp., zabawy przy tym było co niemiara.
W tym dniu ciekawie spędziliśmy czas, na buziach dzieci zagościł uśmiech.

Żłobkowe ciocie

 

Dzisiaj, droga Mamo
masz twarz uśmiechniętą
Niech przez rok cały
Trwa to Twoje święto


26 maja żłobkowe maluszki uczciły dzień swoich kochanych mam. Przygotowały dla nich piękne laurki oraz zatańczyły do piosenki „Jesteś mamo skarbem mym”. Odświętnie ubrane wzięły udział w sesji zdjęciowej. Nasze dzieciaczki przesyłają swoim mamom moc buziaczków.

Żłobkowe ciocie

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi odświętnie ubrani, wspólnie zasiedliśmy do uroczystego śniadania. Na stole znalazły się tradycyjne potrawy wielkanocne: smaczny żurek, pyszna Babka Świąteczna, jajka w różnych odsłonach oraz sałatki. Po złożeniu życzeń, podzieliliśmy się jajkiem, po czym zasiedliśmy do stołu. Świąteczny klimat podkreśliła dekoracja pełna kolorowych pisanek, zajączków i baranków.

Żłobkowe ciocie

 

17 marca nasze maluszki ubrane w wiosenne kolory przywitały nową porę roku. Pierwsze oznaki wiosny można było już dostrzec w kolorowej dekoracji pełnej żywych kwiatów. Na tą okazję Panie opiekunki przygotowały teatrzyk pt: „A tulipan śpi”. Maluszki z wielkim zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy obejrzały przedstawienie. Następnie przebrane w motylki zatańczyły „Taniec na łące” usłanej kwiatami. Ciekawą atrakcją tego dnia było wspólne sadzenie pierwszych kwiatów, cebulek i innych nasion. Na zakończenie podopieczni wykonali pracę plastyczną, wykleili wiosenną łąkę.

Żłobkowe ciocie

 

3 marca w naszym żłobku odbyły się zajęcia sensoryczne. Panie opiekunki przygotowały dla  maluszków kolorowe glutki. Dzieci je rozciągały, ugniatały oraz nadawały im dowolne kształty. Następnie każdy z podopiecznych stworzył swojego gniotka wypełnionego błyszczącymi cekinami. Zabawy było co niemiara podczas podrzucania i turlania sensorycznych baloników. Kontakt z masą plastyczną pozwolił maluszkom doświadczyć wielu wrażeń oraz umożliwił im się zrelaksować i wyciszyć.

Żłobkowe ciocie

 

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się

Karnawał wypada w samym środku zimy, ale kto powiedział ze na zabawie karnawałowej nie można przywołać lata? Panie opiekunki w dniu 08.02.2022 r. w żłobku w Głowience wprowadziły dzieci w „hawajski klimat”. Ciepła i uroku dodały letnie stroje, kolorowa dekoracja oraz egzotyczne owoce. Do tańca porwała wszystkich „brazylijska samba”. Świetnie bawiliśmy się również w rytmach ”samby  rio de janeiro”. Na zakończenie skosztowaliśmy pysznych ciasteczek i wzięliśmy udział w sesji zdjęciowej. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym maluszkom.

Żłobkowe ciocie

 

„Babcie i Dziadka, przyznać to trzeba,
każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana,
przez wszystkie dzieci jest szanowana”.

 

W dniu 21.01.2022 r. świętowaliśmy w naszym żłobku „Dzień Babci i Dziadka”. W podziękowaniu za ich miłość dzieci wraz z ciociami przygotowały krótkie występy. Maluszki przebrane za kucharzy gotowały pyszny obiad do piosenki „Obiad u Babci”. Następnie wspólnie pomachaliśmy kwiatuszkami, śpiewając tradycyjne „Sto lat”. W tym wyjątkowym dniu nasze pociechy wręczyły swoim Dziadkom pamiątkowe płyty ze zdjęciami i filmikami przygotowanymi wcześniej przez opiekunki. W prezencie znalazło się również troszkę słodkości – czekoladowy piernik. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo radości i pociechy ze swoich wnucząt.

Żłobkowe ciocie

 

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.  Jest to jeden z najpiękniejszych dni w roku, który przeżywamy również w naszej małej „żłobkowej rodzinie”.  Tego dnia wszyscy odświętnie ubrani zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Świąteczną aurę podkreśliła piękna, pełna blasku i magii dekoracja. W ten cudowny dzień dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Następnie zjedliśmy ze smakiem potrawy, które przygotowały Panie kucharki. Tradycyjnie odśpiewaliśmy również kolędy i świąteczne piosenki. Nasze spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze.

Żłobkowe ciocie

 

25 listopada, jak co roku nasze żłobkowe maluszki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyszły ubrane w brązowych kolorach, aby wcielić się w głównego bohatera święta. Uroczysty dzień rozpoczął się od występu przygotowanego przez żłobkowe ciocie pt: „Leśna Przygoda Misia”. Podopieczni obejrzeli go z wielkim zainteresowaniem i radością. Teatrzyk pozwolił dzieciom przenieść się w bajkowy nastrój, na leśną polankę wśród uli i pszczółek. Maluszki miały również okazję zapoznać się z pracą pszczelarza, przymierzały kapelusz pszczelarski. Kolejną atrakcją było karmienie głodnego misia miodkiem, w takt piosenki „Misiu am am”. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w tańcach do misiowych piosenek. Na koniec wykonały pracę plastyczną, stworzyły wspólnego misia poznając przy tym jego poszczególne części ciała. Dzień Pluszowego Misia dostarczył wszystkim radosnych przeżyć i wspaniałych emocji. Był to mile i twórczo spędzony czas, który sprawił, że na twarzach Naszych Milusińskich pojawił się uśmiech.

Żłobkowe Ciocie